خانه » بازار فولاد
آخرین بروز رسانی: 31ام خرداد, 1401

بازار فولاد

در روزهای پایانی هفته گذشته، بازار فولاد متاثر از تصویت قطعنامه شورای امنیت، یک روند افزایشی را تجربه کرد. دلیل دیگر این افزایش قیمت را میتوان عرضع نشدن شمش توسط تولیدکنندگان القایی درنظر گرفت که باعث افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش قیمت میلگرد در بورس شد. یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت ها […]

در روزهای پایانی هفته گذشته، بازار فولاد متاثر از تصویت قطعنامه شورای امنیت، یک روند افزایشی را تجربه کرد. دلیل دیگر این افزایش قیمت را میتوان عرضع نشدن شمش توسط تولیدکنندگان القایی درنظر گرفت که باعث افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش قیمت میلگرد در بورس شد. یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت ها در هفته گذشته را میتوان محدودیت های انرژی و قطعی برق تولیدکنندگان فولادی درنظر گرفت که بعلت کبود عرضه محصولات فولادی درماه های پیش رو میتواند روی روند قیمت این محصولات،  اثر گذار باشد. اما با تمام این دلایل هنوز جو کلی بازار فولاد رکودی است که پیش بینی میشود در روزهای آتی نیز ادامه دار باشد. هرچند باید منتظر جلسات ستاد تنظیم بازار و تصمیماتی که در این جلسه پرفته خواهد شد، باشیم و اتفاقاتی که در پی این تصمیمات خواهد افتاد را رصد کنیم.

برای روزهای آتی درصورتیکه تنش های هسته ای ادامه دار باشد احتمال تاثیر روی روند قیمتی محصولات فولادی را خواهیم داشت. همچنین در بازار دلار در صورت ادامه روند کاهشی دلار، این کاهش قیمت میتواند روی بازار فولاد نیز اثرگذار باشد.

بعنوان یک نتیجه کلی انتظار داریم در هفته آتی با یک بازار با ثبات در حجم معاملات و قیمت ها روبرو باشیم، البته باید منتظر معاملات شمش در بورس کالا هم باشیم که روی روند قیمتی محصولات فولادی اثرگذاری بالایی را خواهد داشت.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه

4 × 3 =